How Much Does Paraffin Cost?

Answer

Paraffin wax, which is often used in beauty treatments, costs about 30 pounds for a quart. Costs will vary from retailer to retailer, however.
1 Additional Answer
Parafin prices differ from place to place. A liter of paraffin sells at 4.00 -5.00 or more. Find out how much paraffin costs at your nearest garage.
Q&A Related to "How Much Does Paraffin Cost"
A one day, pre- sale button for Boomtown
http://www.chacha.com/question/how-much-does-paraf...
There are many many different kinds of each of those waxes you listed but speaking in generalities, soy wax costs a bit more. You can compare pricing of waxes at the website I listed
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=200704...
wavjumperian
http://uk.ask.com/question/how-much-does-paraffin-...
its very cheap not that expensive and u can get them from the local shops or mall.
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=200810...
Explore this Topic
psp 3000 cost about $200.00-250.00. ...
it cost $2021 dollars in cash ...
it cost $2021 dollars in cash ...
About -  Privacy -  AskEraser  -  Careers -  Ask Blog -  Mobile -  Help -  Feedback © 2014 Ask.com