sq.wikipedia.org/wiki/Xhudo

Fjala japoneze "Judo" ka domethënien "mënyrë e lehtë". Xhudo u themelua në vitin 1882 në Japoni nga një studiues i ri i quajtur Jigoro Kano Duke studiuar ...

en.wikipedia.org/wiki/XHUDO-FM

XHUDO-FM is a Mexican college radio station owned by the Universidad Autónoma de Occidente in Los Mochis, Sinaloa.

www.kosovajudo.com

Kjo është faqja zyrtare e Federatës së Xhudos së Kosovës. Tash e tutje këtu mund të informoheni për të gjitha aktivitetet që zhvillohen nga kjo Federatë.

www.botasot.info/xhudo-sporti

Driton Kuka: Obligim e kemi të përkujtojmë ata që dhanë jetën për liri. Trajneri më i shqiptar, përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, tha  ...

www.kosovajudo.com/rreth-xhudos

Qfarë është Xhudo? Mirësevini në botën e xhudos! Xhudo është sport luftarak i cili praktikohet nga më shumë se 100 milionë njerëz në më shumë se 200 shtete  ...

2001-2009.state.gov/m/ds/rls/37562.htm

Washington, DC FOR IMMEDIATE RELEASE: October 28, 2004. Gazman “Gus” Xhudo, a Bureau of Diplomatic Security special agent with the New York Field ...

telegrafi.com/tag/xhudo

Distria Krasniqi triumfon ndaj Yujeong Kang, kalon në finale të Grand Prix Antalya. 1 javë më parë. Distria Krasniqi mposht serben Stojadinov dhe kalon në  ...

www.ask.com/youtube?q=XHUDO&v=SZiDeWQERn8
Aug 9, 2016 ... Watch.
www.ask.com/youtube?q=XHUDO&v=Iq8M3EIyZfw
6 Janar 2019 ... Xhudo Llazorja - Dy zemrat tona/TV Teuta. TV TEUTA. Loading... Unsubscribe from TV TEUTA? Cancel Unsubscribe. Working.